Mezinárodní den dobrovolníků 5.12.

Milí přátelé, 
dnes je mezinárodní den dobrovolníků a rádi bychom vám všem vyjádřili poděkování, úctu a uznání za veškerý věnovaný čas, modlitby, myšlenky a úsilí, které věnujete pro šíření Mary’s Meals v České Republice.

Česká pobočka má od svého založení, tj. od března letošního roku, obrovský kus cesty za sebou. A i díky vám je dnes tam, kde je. Ještě větší kus cesty je určitě před námi, nicméně sami jsme nečekali tak velký a rychlý vývoj a každý den nás naplňuje vnitřní radostí vědomí, že rodina Mary’s Meals se u nás stále tolik rozrůstá. Je obohacující potkávat se s dobrými lidmi, kteří nám díky hnutí do života přicházejí. Ostatně toho můžeme být svědky například i na právě probíhajících regionálních setkáních s vámi.

A když se ohlédneme zpět, jaké různorodé iniciativy ve prospěch Mary’s Meals v posledních měsících a týdnech napříč téměř všemi kraji od vás vzešly, je to neuvěřitelné. Svou energii věnujete například do organizování místních benefičních koncertů, pořádáte kreativní dílny a jarmarky, přednášky, besedy, sbírky ve školách či jiných společenstvích, píšete články do obecních nebo farních časopisů, pomáháte nám s překlady nebo se správou sociálních sítí, pomáháte se svou účastí na stáncích různých festivalů nebo trhů, vaříte kaši Likuni Phala, vytváříte grafické materiály, přemýšlíte o navázání spolupráce v knihovnách či kinech pro představení knihy nebo filmů, a mohli bychom takto pokračovat.

Vaše zapálení, pomoc a nabídnutý čas jsou opravdu klíčovými prvky pro šíření hnutí. Z celého srdce, jménem všech 15 000 dětí, které již Česká republika denně sytí, vám všem ještě jednou DĚKUJEME za to, že jste s námi. Těšíme se na budoucí setkávání, rozhovory, svědectví a další příležitosti, díky kterým vás můžeme osobně potkat.

Za pobočku:

Marián Janov ∙ Lucy Nečesalová ∙ Karel Nečesal ∙ Martina Petříková